Christmas time

6. prosince 2015 v 18:56 | Fay |  Jednorázovky
Lokiho první Vánoce na Midgardu"Jsme na místě," řekl taxikář podrážděně. Loki sebou škubnul na zadním sedadle. Vůbec nevěděl, kdy se mu povedlo usnout. Jízda noční Miami ho vždy bavila, dnes byl však natolik vyřízený, že s největší pravděpodobností usnul hned, jak nastoupil do auta. Tolik příběhů, co mu cestou muselo uniknout! Miloval pozorování smrtelníků, tedy, lidí, řešení jejich každodenních životních dilemat. Když někam cestoval, sledoval lidi kolem sebe a vymýšlel si k nim různé příběhy, kterými bavil Tonyho. Tony… vzpomínka na něj ho rozesmutnila. Podal taxikáři desetidolarovku a vystoupil. Dnes bude opět spát v sídle sám. Pomalým krokem dorazil až k vstupním dveřím. Když vložil klíč do zámku, dřív, než s ním stihl otočit, dveře se otevřely.
"Dobrý večer Jarvisi," pozdravil Loki a odložil klíče do skleněné misky na komodě u dveří.
"Vám také, pane," ozval se Jarvis.
"Už to opakuji snad po sté, ale je to Loki, pouze Loki. Žádný pane," řekl otráveně a vstoupil do obýváku.
"Jak si budete přát, pane," odvětil Jarvis a Loki obrátil oči v sloup. Musím si o tom promluvit s Tonym, přemýšlel. Přistoupil ke kuchyňskému koutu a vzal si čistou sklenici. Na baru ležel vzkaz od Tonyho:
Vrátím se až zítra, nečekej mě. Pokud ale budeš mít čas, na lednici je seznam, co je potřeba nakoupit. Tony. Přelétl vzkaz dvakrát a snažil se pochopit jeho význam.
"Jarvisi, úkoloval tě Tony nějakým nákupem?" zeptal se Loki zvědavě.
"Ne, pane. Pan Stark vzkázal, že se o vše postaráte," odvětil monotónní hlas.
"Jistě, budu mu dělat zásilkovou službu," odfrkl Loki a pomalým krokem se přesunul k lednici. Visel na ní kus papíru, který si vzal do rukou a pozorně si ho přečetl.


Loki se hlasitě rozesmál. Letos je čekaly jejich první společné Vánoce a Tony se chtěl alespoň na chvíli chovat jako běžný smrtelník.

"Jarvisi, potřebuji taxík," s úsměvem řekl Loki a vykročil ke dveřím.
"Jak si přejete, pane."
Zakroutil nesouhlasně hlavou, vzal klíče z komody a vyšel ven ze dveří.

Po dvou hodinách se vrátil domů, v náručí nesouc obrovskou krabici s nákupem. Byl utahaný víc, než po boji s nepřáteli, musel však uznat, že večer v nákupním centru si neskutečně užil. Tolik lidí, nespočetně životních příběhů! Maminka vysvětlující dětem, že letos zlobily a tak na ně Santa zapomněl, zamilovaný pár, který chystal výbavu pro ještě nenarozené dítě… bylo jich nespočetně. Nejednou se Loki přistihl, že chtěl do situace zasáhnout. Ve většině případů se mu povedlo ovládnout. Nemohl si však odpustit pomoc paní, která před nákupním centrem žebrala o jídlo pro svého starého psa. Loki k ní přistoupil, nasypal jí do kelímku hrst drobných a pohladil psa. Tiše zamumlal pár slov, kterým žena nerozuměla, a kelímek s mincemi začal přetékat stodolarovými bankovkami. Žena vyskočila na nohy, objala svého psa a následně Lokiho a začala urputně sbírat bankovky. Loki se usmál a pokračoval k autu, které ho čekalo na parkovišti.

Doma vyložil všechno, co nakoupil. Kondomy položil na bar, aby si jich Tony všiml hned, jak dorazí domů. Nijak se neomezoval, když na tom tak trval, koupil vánoční kolekci 120 kusů. Nemohl se dočkat Tonyho výrazu, až je uvidí. Nad tou představou se musel usmát. Když bylo všechno sklizeno, vešel do koupelny a dal si sprchu. Chvíli přemýšlel, že by si mohl zapnout televizi a pokusit se naladit na správnou vánoční linku, jak tomu Tony rád říkal, díky sprše však na něj padla neskutečná únava. S obtížemi se oblékl do pyžama a přešel k posteli. Svalil se do měkkých peřin a v minutě usnul.

Tony dorazil později, než předpokládal. Zaparkoval svou červenou Audi do garáže a chvíli jen tak seděl v autě.
"Jarvisi, shrň informace, co se dělo v době mé nepřítomnosti," požádal a opřel si čelo o volant.
"Pan Loki dorazil domů v osm, ale po přečtení vašeho vzkazu si nechal přivolat taxík. Vrátil se v deset patnáct, vysprchoval se a teď spí," rekapituloval Jarvis.
"Nic jiného?" zeptal se pobaveně Tony.
"Nic, pane, pouze… namítal oslovení pane," dodal Jarvis.
"Necháme ho trápit se ještě chvíli," usmál se Tony a vystoupil. Vyběhl svižně po schodech a již ve dveřích si všiml velké krabice, která byla položená na barovém pultu. Se zájmem k ní vykročil. To, co našel, ho neskutečně pobavilo a zacítil šimrání v podbřišku.
"Ty malý hade," utrousil a vyndal jednu malou krabičku. Zkontroloval ještě obsah lednice. Všechno bylo připraveno tak, jak si představoval. Již za dva dny tady byly Vánoce a Tony si dal předsevzetí, že Lokiho obeznámí s pozemskými tradicemi. Zítra se chystal na přípravu vánočního pití, přesněji vaječného likéru s karamelovo-mandlovou příchutí. Byl si jist, že bude Lokimu chutnat, za tu dobu, co ho znal, již vypozoroval, že byl vždy víc na ženské nápoje. Ještě zkontroloval zásobu svého pití. I když si běžně objednával whisky přes Jarvise, nemohl odolat myšlence vyslat Lokiho na nákupní misi. Litoval pouze toho, že ho neviděl přímo v akci. Pomalu přešel ke dveřím ložnice. Zadíval se na svého spícího milence a něžně se usmál. Loki spal schoulený na Tonyho polovině postele, v rukách držel jeho polštář a Tony slyšel, jak tiše oddechuje. Popošel k němu a sedl si na volný kraj postele. Pohladil ho po tvářích, padající vlasy mu z tváře založil za ucho a chvíli ho pozoroval. Pak se rychle svléknul, ponechávajíc na sobě jen šedivé spodní prádlo, a vlezl si pod peřinu k Lokimu. Noci v Miami byly celkem teplé, ale využívali slabé přikrývky. Objal ho kolem pasu a mírně ho přitáhl k sobě do náruče. Loki cosi zamumlal ze spaní a Tony ho políbil do zátylku. Loki ještě netušil, co si pro něj Tony připravil a tak hořel nedočkavostí, až ho obeznámí se svým plánem. Dlouho nad tím uvažoval a přišel k závěru, že jejich první Vánoce musí být výjimečné. Znovu Lokiho políbil a cítil mírný tlak mezi nohama. Loki se v spánku protáhl a náhle se vzbudil.
"Tony?" zeptal se rozespale.
"Jsem tady, spi," chlácholil ho tiše a pohladil ho po zádech.
"Byl jsi pryč dlouho," posteskl si Loki a přitiskl se na Tonyho hruď.
"Měl jsem práci. Ale už jsem až do nového roku celý tvůj," pošeptal mu do ucha a políbil ho na lalůček.
"Jak to dnes šlo?" zeptal se.
"Steve nám dal zase do těla. Nechápu, kde v něm bere tolik energie," vzdechnul Loki.
"Ublížil ti?" zavrčel Tony. Věděl, že Steve nemá nikdy dost a někdy nedokázal svou sílu plně ovládnout.
"Víš moc dobře, že ne. Steve je přítel. Ale dokáže mě rozhodit, to je fakt," přemýšlel Loki.
"Promluvím s ním," usoudil Tony.
"Ať tě to ani nenapadne. Chceš, abych vypadal jako malá holka, co si po večerech stěžuje rodičům? Ani slovo, rozumíš?" otočil se na něj Loki a ve tmě vnímal pouze Tonyho čokoládové oči.
"Dobře, jak si přeješ," souhlasně přikývl Tony a něžně ho políbil na rty.
"Tony, já dnes nemám sílu," hlesl Loki, když se od něj odtáhl, "promiň."
"Nic takového jsem nenaznačoval, jen jsem… jen jsem tě chtěl políbit, to je vše," spokojeně zamumlal Tony a opět ho políbil. Držel ho v náručí, něžnými polibky pokrýval celou jeho tvář a cítil se jako nejšťastnější člověk na světě.
" Nejspíš usnu, omluv mě," zastyděl se Loki za svojí slabost.
"Neomlouvej se, hlupáčku, klidně spi. Jsem u tebe," pevně ho objal Tony a Loki si opřel hlavu o jeho rameno. Ve vteřině usnul.

Vzbudil se a cítil se opuštěně. Byl v posteli sám a přemýšlel, jestli včerejší večer nebyl pouze výplodem jeho fantazie. Tony přeci psal, že dorazí až na druhý den. Neochotně vstal z postele a vešel do koupelny. Vymočil se, omyl si tvář a vyčistil si zuby. V břiše mu zakručelo a vzpomněl si, že v tom včerejším shonu se zapomněl najíst. Svižným krokem se vydal do kuchyně. Když otevřel dveře od ložnice, omámila ho vůně čerstvých toastů. Tony stál u baru, tiše si pískal melodií jedné z jeho oblíbených písniček od AC/DC a evidentně připravoval snídani. Loki se zastavil ve dveřích, opřel se a sledoval svého milence.
"Pojď honem, dřív, než to vychladne," vyzval ho Tony, pořád otočen zády.
"Jak víš, že jsem…"
"Jarvis, nezapomínej, má pod kontrolou vše, co se v tomto domě děje," odpověděl Tony a otočil se k Lokimu. Popošel k němu a políbil ho.
"Musíš se najíst," odtáhl se od něj Tony a podal mu talíř s teplými toasty. Lokimu opět zakručelo v břiše a tak se nijak nebránil. Ještě ve stoje se vrhnul na teplé jídlo a slastně zavrčel. Tony ho brzy následoval a spolu usedli k jídelnímu stolu. Nabídl mu čerstvý pomerančový džus, Loki souhlasně přikývl. Když dojedli, Tony posbíral nádobí a odnesl ho do myčky.
"Dnes mám pro tebe jedno překvapení," řekl Tony nadšeně.
"Doufám, že ne další seznam," zasmál se Loki.
"Odjíždíme. Již jsem zabalil. Oblíkni se, bude to dlouhá a daleká cesta," ignoroval jeho narážku Tony a v jeho výrazu bylo vidět neskutečné nadšení.
"Kam?" zeptal se Loki zvědavě.
"To je překvapení, běž!" přikázal Tony a štípl ho do zadku. Loki se zasmál a nechal ho stát samotného.
"Jarvisi, připrav zabezpečení a zařiď všechno potřebně na novoroční večírek," přikázal Tony a vzal krabici, co ležela na barovém pultu. Když se Loki vrátil, byl již připraven k odchodu. Loki si oblékl svůj dlouhý kabát, Tony ho chytnul a přitáhl ho k sobě blíž. Usmál se na něj a políbil ho.
"Můžeš mi říct, kam jdeme?"
"Překvapení, vzpomínáš?" vytáhl obočí Tony a otevřel dveře.
"Všechno máme již v autě, můžeme?" zeptal se a pustil Lokiho do dveří.
"Když to říkáš," odvětil Loki a potlačoval smích. Tony byl tak nadšen, jak ho snad nikdy neviděl. Nastoupil do auta na místo spolujezdce a čekal, až se k němu připojí. Tony nastoupil, nastartoval a vyrazili.

Asi po půl hodině jízdy zastavili na malém letišti.
"Můžeš mi prosím tě alespoň něco naznačit?" vyzvídal Loki zvědavě, když vystupoval.
"Ani náhodou, je to překvapení," zopakoval opět Tony, zamkl auto a vydali se spolu k soukromému letadlu. Usadili se a po krátké chvíli letadlo vzlétlo. Lokiho každý let neskutečně vyčerpával a tento nebyl výjimkou. Chvíli seděli vedle sebe a povídali si, Loki však brzo usnul. Tony ho celou cestu pozoroval a přemýšlel, jak jeho milenec zareaguje na připravované překvapení.

Vzbudil se, když přistávali. Chtěl se podívat z okýnka, ale všechna byla zatažená tak, aby nebylo vidět ven.
"Tony, kde to sakra…" chtěl namítat Loki, avšak tlumený náraz mu vzal slova z úst.
"Přistáli jsme," usmál se Tony a vstal. Loki ho poslušně následoval. Otevřely se dveře od letadla a před Lokim se naskytl pro něj zcela neznámý obraz. Stál na schůdkách od letadla a sledoval zasněženou krajinu. Zimou se mu rozklepaly ruce a tak se víc zachumlal do svého kabátu. Tony po jeho boku nadšeně sledoval jeho výraz.
"Chtěl jsem, abys zažil pořádné Vánoce. To v Miami moc nejde," řekl spokojeně a objal ho kolem pasu. Loki se usmíval, přitáhl si Tonyho a vášnivě ho políbil.
"Miluji tě," řekl tiše. Tony se usmál, pustil ho a seběhl dolů. V rukách ukoulel sněhovou kouli, kterou hodil po Lokim. Loki se zasmál a rozeběhl se k němu. Na sněhové pokrývce uklouzl. Tony k němu svižně přiskočil, chytnul ho, ale pádu nezabránil. Oba se svalili do sněhu a rozesmáli se. Loki ho políbil.
"Já tě taky miluji," řekl Tony zadýchaně, "proto se předem omlouvám."
"Za co?" zeptal se Loki zvědavě. Ve vlasech mu přistála kupa sněhu.

Musel to být zvláštní pohled, dva muži, válející se ve sněhu u letadla na opuštěném místě ve Švýcarských horách. Nikdo však nemohl říct ani slovo, byly přeci Vánoce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ellie Ellie | 6. prosince 2015 v 21:35 | Reagovat

Moc nerozumím tomu, proč mají někteří lidé tendenci dávat si dohromady Tonyho s Lokim, nevadí mi takové fanfikce, ale proč zrovna ti dva spolu? Nechápu... Ale každého věc. To už je lepší Sherlock s Johnem :D Tony u mě patří prostě k Pepper :D Stačilo mi přečíst si začátek a hned mě to od četby odrazilo, umíš opravdu dobře psát, ale spojení této dvojce mi osobně nesedí, to je celé.

2 Fay Fay | Web | 7. prosince 2015 v 19:43 | Reagovat

Ahoj, díky za komentář. Tyhle stránky jsou ale primárně o Lokim a Tonym. :) Určitě plánujeme do budoucna i jiné FF. S tou Pepper nesouhlasím, ale je to věc názoru. ;)

3 Fredy Kruger Fredy Kruger | 10. prosince 2015 v 0:46 | Reagovat

" Jsme na místě !!"  hovoří taxikář k ženě :

" Dej prachy !"  vykřikl podrážněně

" Nemám peníze !"  ( Loki  se chvěje )

" Dobrá, ty mrcho !  tak zaplatíš tělem !"
... jí kalhoty strhnout se pokouší...

" Toto jsem nečekal... cukrouši !!!"

... Taxikář zděšením...... vypustil větry !!

" Jsem  Loki Podwazek !! nu.... a jsem teplý !
Vlož mi sem lásko ... ( ? ) ... tu !  ruku !!"
... Loki - gey  odhodil paruku
a odhalil na šišce obrovskou pleš !

" Na... ttéé  se nechytne  ani  weš !
Kam  ruku mou vedeš ??"  řve  taxikář : " Cos ? ".....

... " Sáhni mi do kalhot !  chlupů tam dost !
Stáhnu ti kalhoty !!"

" Ježíšikristééé !"

Pozdě však přijeli policisté !!!
.... z auta vylezli  tři strážníci :
" Všechno nám povíte na strážnici !
... kdeť  darebák ????"

... " Šílel ! byl... nadržen !"

" Dobrá,  a proč jste jej nezdržel ??"

" Nešlo to !... hleďte...... jsem natržen !"

Zkoumavě, -  všichni  strážníci,
čumějí  mužovi v zadnici !!
" Baterka vybita,  nesvítící !!
... nuž.... prohlídneme vás na strážnici !"
.... dí jeden z třech mužů  huhňavě.....

.... taxikář  Džonn  Pyij  jde  kulhavě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama