Ashes of Eden - 2. kapitola

6. prosince 2015 v 12:18 | Fay |  Ashes of Eden
"Nepřehánějte, pracoval jste na tom projektu krátce," mávl rukou Fury a vstal.
"Myslím, že je na čase odejít. Zítra v osm!" zvedl výhružně prst, vykročil ke dveřím, těsně před nimi se ještě otočil a dodal: "Ne aby vás napadlo Lokimu cokoliv říct."

Malá ukázka z druhé kapitoly. Přeji pěkné čtení.
-f-


"Nepřehánějte, pracoval jste na tom projektu krátce," mávl rukou Fury a vstal.
"Myslím, že je na čase odejít. Zítra v osm!" zvedl výhružně prst, vykročil ke dveřím, těsně před nimi se ještě otočil a dodal: "Ne aby vás napadlo Lokimu cokoliv říct."
"O to opravdu strach mít nemusíte," zabručel Tony a ani se nesnažil Furyho vyprovodit. Když slyšel cvaknout dveře, rychle vstal a vykročil k baru. Ze skřínky pod barovým pultem vytáhl další láhev a vrátil se na gauč. Nalil si plnou sklenici, otevřenou lahev položil na stůl a pohloubil se do svých myšlenek.
Loki jako beránek,tomu neuvěřím, dokud to neuvidím na vlastní oči, přemýšlel Tony. Pokud by dokázali rozšířit implementaci čipů celosvětově, znamenalo by to…
"Znamenalo by to konec Iron Mana," řekl Tony do prázdného pokoje. Musel se usmát. Konec bezesných nocí, konec hádek s Pepper.
Tony do sebe opět kopnul celou sklenici a nepřestával se usmívat.

Vzbudil ho nepříjemný pískající zvuk. Jediný pohyb hlavou stačil k tomu, aby ho rozbolelo celé tělo. Nebylo se čemu divit, usnul napůl sedící, napůl ležící na gauči, s prázdnou sklenicí v ruce. Rukou si přetřel oči a pomalu se posadil. V hlavě ho bodalo tisíc jehel. Pohled na dvě prázdné lahve skotské na stole vysvětloval jeho tříštící se mozek.
"Dobré ráno, pane," místností se rozlehl hlas, "kafe bude hotové za minutu. Máte půl hodiny, než se po vás začne někdo shánět."
"Děkuji," zamumlal tiše a vstal. Vrávoravým krokem dorazil ke kuchyňské lince ve chvíli, kdy kávovar doplnil šálek horkého nápoje. Bez rozmyslu šáhl na vroucí hrnek.
"Au, do prdele," zaklel, když mu vypadl z ruky. Černé kafe se rozlilo po bílé podlaze a šálek se po pádu na zem rozbil.
"To nám to hezky začíná," mračil se Tony. Byl si jist, že není schopen uklízet spoušť, kterou způsobil a tak se rozhodl alespoň vysprchovat. Cestou do koupelny se pomalu svlékal a oblečení nechával za sebou, rozházené po bytě. Vešel do velkého sprchového koutu a pustil na sebe vodu. Studený proud ho probral rychleji, než předpokládal. Otřásl se a po pár minutách upravil vodu na příjemnější teplotu.
"Pane, 15 minut," hlásil Jarvis.
"To se nemůžu ani pořádně vysprchovat?" naštvaně zavrčel Tony, ale okamžitě vodu vypnul. Oblékl se do černého trika s logem Black Sabbath, které viselo na ramínku u sprchového koutu, natáhl na sebe tmavě hnědé kalhoty a vrátil se zpátky do obýváku. Posbíral si všechno potřebné, cestou po schodech zkontroloval e-maily a automaticky nasedl do červené sportovní Audi. Jeho nový miláček hrdě nesl poznávací značku Stark7 a Tony s ním byl nesmírně spokojen. Nastartoval a rychle vyrazil ze své soukromé garáže.

Ve dvoře základny zaparkoval v 8:02. To zas bude keců, pomyslel si a spěšně vykročil k budově. Dřív, než stihl vstoupit dovnitř, se ve dveřích objevil Fury.
"Jdete pozdě," poznamenal a přidržel Tonymu dveře. Při vstupu do haly se Tony ušklíbl a pokusil se zparodovat Furyho výraz.
"Thor, Banner a Loki již čekají v tréninkové místnosti," pokračoval Fury ve svém monologu a kráčel Tonymu po boku. Tony neměl náladu jakkoliv reagovat, v hlavě mu třeštilo a začínal litovat svého rozhodnutí opít se. Sáhl na kliku od dveří k místnosti, do které mířili, když mu Fury vstoupil do cesty.
"Starku, rozumíte, co všechno je v sázce? Nesmíte Lokimu nic říct," díval se skrz něj Nick Fury, ředitel S.H.I.E.L.D.u.
"Nemějte strach, šéfe, budu mlčet jako jeptiška po orgiích," vykouzlil svůj úsměv Tony, jemně odstrčil Furyho a vstoupil do tréninkové místnosti. Loki s Brucem seděli na podlaze, oba měli zavřené oči a zhluboka dýchali.
"Co se to tady sakra děje? To cvičíte jógu nebo co?" zavrčel na ně Tony. Loki sebou mírně cuknul a podíval se na něj z podlahy. Má strach, to je dobře.
"Kdyby tě to zajímalo Starku, tak bych se i namáhal s odpovědí," řekl Bruce tiše, se stále zavřenýma očima, "ale jelikož tě znám, nebudu to komentovat."
"Myslím, že byste měl Starka zasvětit, bude se také podílet na cvičeních," vysvětlil Fury a posadil se na volnou židli u velkého francouzského okna tak, aby viděl ven i do místnosti. Thor seděl naproti němu a znuděně si prohlížel nehty.
"Doufám, že pouze žertujete, já žádnou jógu cvičit nebudu!" štěknul Tony. V hlavě mu zrovna trénovali masajští bojovníci svůj tanec a poslední, na co měl náladu, byla nějaká hloupá hodina cvičení pro domácí paničky.
"Není to jóga, Starku, ale cvičení sebeovládání. Jsou i jiné možnosti, můžu do tebe bušit tak dlouho, až budeš celý modrý a ty mi to nesmíš vrátit, co ty na to?" usmál se Bruce a Tony si představil Hulkovu obří pěst. I když měl sto chutí vysmát se mu do tváře, zmohl se jen na souhlasné přikývnutí. Bruce ho poplácal po rameni a vrátil se na své místo vedle Lokiho. Tony si ho pořádně všiml až teď. Seděl na podlaze, bosé nohy překřížené, vlasy mu spadaly do tváře. Měl na sobě šedivé tepláky a tmavomodré tričko, které s největší pravděpodobností patřilo Thorovi, protože mu bylo velice volné. V Tonym se probouzela zvědavost. Jaký vliv má mikročip působící Lokimu v mozku na jeho celkové vnímání? Pamatuje si vůbec, kdo Tony je, nebo mu byly tyto myšlenky upravené? Posadil se vedle něj a natáhl k němu pravou ruku.
"Jsem Tony," řekl tiše.
"Iron man. Vím," odpověděl Loki, no do tváře se mu nepodíval.
"Thor mě… Thor mě s vámi seznámil cestou sem. Přes nějakou magickou desku," usmál se rozpačitě a zvedl hlavu. Tonyho pohled do jeho očí šokoval. Byly tak… tak krásné. Jasně zelený pohled nenaznačoval ani při nejmenším nepřátelské úmysly, Tonymu se dokonce zdálo, že je v jejich společnosti rád.
"Tablet. Šikovná věc. Nobelovou cenu tomu, kdo ho vymyslel," nadzvedl obočí Tony.
"Přestaň se vytahovat, Nobelovy ceny se rozdávají za nějaké přínosné věci, ne za hlouposti, jako je tablet," komentoval Bruce, když si sundaval botasky. Očekával větší komplikace a tak si boty nechával na nohách. Tony ho mile překvapil, bylo to jednodušší, než předpokládal.
"To si řekneme, až ho budeš příště držet v ruce," vrknul Tony a cítil na sobě Lokiho pohled.
"Dost bylo mluvení, sundej si boty, ať můžeme začít," vyzval ho Bruce a upřeně ho sledoval. Tony si rychle sundal tenisky, položil je vedle sebe a rukama se opřel do kolen.
"Co to bude dnes, pane instruktore? Poloha mrtvé vačice by mi rozhodně šla," rozesmál se Tony, ale přísný Furyho pohled ho ihned zklidnil. O co Furymu jde?, přemýšlel, nikdy se žádného výcviku dobrovolně neúčastnil.
"Fury, nepřidáte se? Možná by vám to prospělo," zeptal se ho.
"Nemějte strach, Starku, mám svůj vztek pevně pod kontrolou. Řekl bych, že jste na řadě," dodal Nick a opřel se do opěradla.
"Já se nebojím ničeho," zamrmlal Tony a obrátil svou pozornost na Bannera. Čím dřív začnou, tím dřív to bude mít z krku.
"Opakujte po mě pánové. Důležité je dýchání bránicí. Soustřeďte se na nádech, chvíli vzduch zadržte v plicích a pak pomalu vydechněte," pomalu vysvětloval Banner. Spojil dlaně tak, aby se prsty jedné ruky dotýkaly prstů druhé ruky po celé délce, ruce natáhl mírně před sebe a při hlubokém nádechu je zvedl do výšky svých očí. Při výdechu je pomalu spouštěl směrem dolů až do výšky svého pasu. Párkrát cvik zopakoval, pak se upřeně podíval na Tonyho a vyzval ho k opakování. Tony si nesouhlasně odfrknul a zkřížil ruce na prsou. Loki se díval upřeně na Bannera, spojil ruce stejným způsobem a cvik zopakoval. Tony něco zamumlal, s největší pravděpodobností posílal Brucea na nějaké nehezké místo, zamračil se a také provedl cvik, který před chvílí ukazoval Banner. Bruce nebyl s jeho provedením úplně spokojen, ale vzhledem k tomu, jak otráveně se Tony tvářil, byl rád, že udělal vůbec něco. Ukázal jim další cviky, které každý z nich opakoval se svou vlastní iniciativou.

Fury pečlivě sledoval každý jejich pohyb.
"Zatím to jde celkem hladce, Loki nedělá žádné potíže," řekl tiše Thor, když si přitáhl své křeslo blíž k Nickovi.
"Tady vůbec nejde o Lokiho, o toho se nebojím," odvětil Fury a nespouštěl oči z trojice mužů před sebou, "Stark je ten, co mi dělá starosti."
"Takže celé tohle divadlo, kvůli Starkovi? A můžete mi vysvětlit proč?" zeptal se nevěřícně Thor. Byl po boku svého bratra poslední tři týdny, od kdy se pokusil dostat na Midgard a i když se Loki za celou tu dobu nijak neprojevil, pořád mu nedůvěřoval.
"Stark musí uvěřit tomu, že Loki není nepřítel. Že se za každým jeho pohybem neskrývá zlověstný plán, že je to opravdu jiný člověk, než si ho představuje," otočil se na Thora a svým jedním okem se mu díval do tvrdé tváře.
"Rozumím. Co ostatní?"
"Ostatní se s tím vypořádají… po svém. Banner dokáže ovládnout to, co v něm dřímá, Steve věří mému úsudku. Nataša s Clintem splní rozkaz. Jediným problematickým článkem, je zde Stark," obrátil svou pozornost zpátky k cvičícímu Tonymu.
"Je opravdu Loki… jiný?" zeptal se po chvilce zaváhání Thor.
"Není jiný, má jen potlačené vzpomínky. Jakákoliv situace ho po té cestě může znovu přivést k tomu, čím býval. Mikročip v jeho mozku dokážeme kdykoliv a jakkoliv přeprogramovat, čímž zajistíme, že se to nestane," přikývl, aby podpořil své tvrzení. Thor také přikývl a zadíval se na svého bratra.

Cvičení nemělo konce, Tonyho již bolely svaly na celém těle od nezvyklé námahy. Ne, že by nikdy neposiloval, tento způsob cviků byl však z nějakého důvodu namáhavější, než hodiny v posilovně. Nikdy by to neřekl na hlas, ale pro něj nezvyklý druh pohybu měl i příznivý vliv, úplně ho přestala bolet hlava a zbavil se nevolnosti, kterou ještě před pár hodinami cítil.
"Bannere, co bys řekl na obědovou přestávku?" zeptal se Tony. Svlékl si triko, do kterého si utřel zpocené čelo. Potřeboval sprchu, jeho horké tělo bylo celé pokryté kapkami potu a to mu vůbec nebylo příjemné.
"Souhlasím," řekl Bruce a Tonyho vytáčelo, v jakém klidu byl. Jeho tělo nejevilo ani nejmenší známky únavy, nebo přetížení. Loki vypadal podobně, jako se Tony cítil. Vlasy na čele měl díky potu mokré a přilepené ke kůži. Jeho triko bylo na zádech úplně propocené, ale svléknout si ho evidentně nechystal. Tony vykročil směrem k sprchám.
"Přidá se někdo do sprchy?" zeptal se a pak se rozesmál.
"Myslel jsem tím, jestli jde do sprchy ještě někdo jiný," opravil se, avšak nepřestával se smát.
"Co, Starku, dalo ti mé cvičení zabrat?" popíchl ho Bruce.
"Ani náhodou, jen ze sebe potřebuji dostat ten příšerný pocit domácí paničky po hodině jógy, nic víc," odfrkl a s trikem v ruce kráčel dál do koupelny. Loki nic neřekl, otočil se a následoval Tonyho. Alespoň budu mít příležitost prohlédnout si, jestli mu po aplikaci čipu zůstaly nějaké jizvy, pomyslel si Tony. Vešel do šaten, svlékl si kalhoty, ze skříňky vytáhl ručník a prošel ke sprše. Sundal ze sebe zbytek oblečení a vlezl do sprchového koutu. Pustil kohoutek s horkou vodou a slastně si užíval proud vody, stékající po jeho těle. Slyšel zapnutí vody ve vedlejší sprše a pak vyjeknutí.
"Musíš si tu vodu nastavit," řekl Tony, protože mu bylo jasné, že na sebe pustil proud ledové vody.
"Nevím jak. Tyhle otravné a zbytečné pohyby, jako je otáčení kohoutků. Na Ásgardu stačilo pomyslet a tekla přesně taková voda, jakou jsem chtěl," odpověděl nevrle a Tony se musel pousmát. Princátko se nám zlobí.
"Vidíš před sebou páčku. Doprava přidáváš teplou, doleva studenou," poučil ho Tony. Loki natáhl ruku k páčce, udělal, co mu Tony řekl a v okamžiku jeho tělo uspokojil proud teplé vody.
"Děkuji," řekl téměř neslyšně. Dále se oba sprchovali v tichosti. Tony se zapřel rukama do studené stěny a opřel si hlavu o předloktí. Horká voda příjemně masírovala jeho ztuhlé a bolestivé svaly na zádech. Zavřel oči a vychutnával si svůj očistný rituál. Z polospánku ho vytrhl Loki, který zastavil vodu a zanadával.
"Jsi v pořádku?" zeptal se Tony pečlivě a také vypnul vodu.
"Nemám ručník," zamručel.
"Vydrž," odpověděl Tony a spěšně vylezl ze sprchy. Cestou ke skřínce si utíral mokré tělo a vlasy. Natáhl na sebe čisté tepláky a začal prohledávat skříňku. Chvíli přehrabával své věci, když konečně našel ručníky. Vytáhl jeden ručník a jedno černé triko. Předpokládal, že Loki nemyslel ani na tohle. Proč se o něj vůbec starám?, přemýšlel v duchu. Je to přeci Loki! Ten malý úlisný had, který se mě pokusil před půlrokem zabít!, nadával sám sobě, když kráčel k jeho sprše. Podal mu přes závěs ručník a vrátil se k lavičce u skříněk. Tohle není Loki, kterého jsem před šesti měsíci potkal. Tenhle Loki je… jiný. Cosi v jeho pohledu, co nedokázal pojmenovat, ho přesvědčilo o tom, že měl Fury při včerejším rozhovoru pravdu. Skutečně ho to změnilo, z jeho zelených očí se vytratila všechna šílenost a chtíč ovládnout svět. Tonymu ho bylo možná i líto. Přemýšlej trochu, zanadával si a zakroutil hlavou. Jestli se mu to líbilo nebo ne, jen tak se ho nezbaví a Fury mu odejít nedovolí. Pokud měl být k sobě maximálně upřímný, ani se mu odcházet nechtělo. I když měl potíže se spaním, věčně se dohadoval s Pepper a nebyl schopen již normálně fungovat, práce na projektu Avengers byla něco, co mu dávalo v jeho šíleném životě smysl. Ano, chtěl svět bez válek, bez násilí, chtěl, aby byl v bezpečí. Byl si však jist, že není v jeho sílách, ani v sílách kohokoliv jiného, zařídit celosvětový mír s doživotním trváním. Proto také přijal Iron Mana jako své poslání, s cílem zabezpečit lepší svět pro všechny. I když to znělo pateticky a až moc dokonale, věřil tomu, že spolu s ostatními členy skupiny dokážou něco změnit. Ani si nevšiml, kdy Loki ze sprchy vylezl. Měl na sobě opět ty samé tepláky, seděl na kraji lavičky a díval se do dlaní. Tony se k němu natáhl s čistým trikem.
"Předpokládám, že budeš potřebovat i tohle," podal mu triko a zadíval se do jeho mokrých vlasů. Žádnou jizvu však neviděl.
"Děkuji, opět," zamumlal Loki, vzal si triko a oblékl ho na sebe. Tony musel uznat, že i když oblečený vypadal celkem hubeně, opak byl pravdou. Jeho břicho nebylo nijak zvlášť vyrýsované, při pohybu se mu však svaly napínaly a tak tvořily hezkou kresbu. Ruce měl pevné a Tony věřil, že jsou silnější, než se na první pohled zdálo.
"Měli bychom si rychle pořídit nějaké jídlo, než nás Bruce úplně zničí," odtrhl od něj svůj pohled Tony a vstal. Loki se dooblékl a vstal také. Mlčky se spolu vrátili do tréninkové místnosti. Bruce, Nick a Thor spolu vedli nějaký hovor, ale když s Lokim vstoupili do místnosti, přestali. Tony si všiml zamračeného výrazu na Bruceové tváři, nijak to však nekomentoval.
"Jdeme ulovit nějaké jídlo. Přidá se někdo?" zeptal se skupiny a čekal na jejich reakce.
"Já půjdu," hlesl Thor a přešel k Lokimu.
"Tentokrát pánové vynechám, mám ještě nějakou práci," odmítl nabídku Fury a odešel.
"Bannere? Nepotřebuješ nakrmit své hladové zvíře?" tázal se Tony.
"Myslím, že tady zůstanu, určitě se v kuchyni něco najde," odpověděl sklesle Banner.
"Je to na tobě, ale myslím si, že by ti kebab udělal jedině dobře," snažil se ho přesvědčit Tony. Byl zvědav, co s Thorem a Furym rozebírali a společný oběd mu poskytoval jedinečnou příležitost, jak ho vyzpovídat.
"Dobře Tony, dostal jsi mě, víš, že kebabu neřeknu nikdy ne," odvětil Bruce a na jeho tváři se objevil široký úsměv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama