Ashes of Eden - 1. kapitola

23. listopadu 2015 v 22:55 | Fay |  Ashes of Eden
Trochu jiná slash povídka. Snad se vám bude líbit a necháte mi tu komentář :-)
I zde platí výstraha před občasnými sprostými slovy a obsahem aspoň 16+.
-f-Na základně S.H.I.E.L.D.u vládla veselá atmosféra.
"Nebudeme o tom dále diskutovat," řekl Steve se smíchem a udeřil do stolu.
"No tak, Steve, udělej to ještě jednou," prosila Natasha. Thor s Brucem se smíchy popadali za břicha. Tony seděl stranou, popíjel whisky a usmíval se. Opět zachránili svět, i když o tom svět netušil. A tak to bylo správně, Avengers na sebe neměli upoutávat pozornost. I když byli všichni unavení, menší oslavu si nemohli odpustit. Původní plán navštívit nějaký bar je rychle opustil, dnešní den byl opravdu náročný. Steve zrovna napodoboval nejrůznější obličeje, čímž celou skupinu bavil poslední hodinu. Náhle do dveří vstoupil Nick Fury a všichni utichli.
"Všichni mě pozorně poslouchejte," zaburácel pevný hlas a dokonce i Tonyho donutil věnovat mu pozornost.
"Chci, abyste všichni v klidu seděli a nijak nereagovali na to, co uvidíte nebo uslyšíte. Je to všem jasné?" rozhlédl se po místnosti a všichni kromě Tonyho přikývli.
"Starku, chcete poslat soukromého poštovního holuba?" štěknul po něm Fury. Tony vypil svojí sklenici, položil jí na stůl a přikývl na znak souhlasu.
"Thore, můžeme začít," zakřičel a do místnosti vstoupil Thor a… To přece nemohlo být možné! Tony vstal a zatnul ruce v pěst. Fury, který stál vedle něj, ho zatlačil zpátky do židle. Natasha složila ruce pod stůl a snažila se z pouzdra připevněného k lýtku vytáhnout zbraň. Za Thorem se vlekl se svěšenou hlavou Loki. Loki, který se pokusil ovládnout Zemi, Loki, který Tonyho málem při posledním setkání zabil. Tonyho ruce se samovolně rozklepaly. Nebyl na tento projev slabosti zvyklý. Ve skutečnosti nebyl zvyklý na jakýkoliv projev slabosti a tak ho to vyvádělo z míry.
"Co to sakra," začal mluvit, ale Fury ho pohybem ruky zastavil a tak si jen hlasitě povzdechl. Nesnášel, když mu někdo poroučel.
"Starku, Bannere, se mnou," přikázal Fury a spolu s Thorem vykročili do výslechové místnosti. Loki je poslušně následoval. Tony s Brucem si vyměnili pohledy a vstali. Zbytek party je v tichosti sledoval odcházet.

Když dorazili do místnosti, pokynul Fury všem zúčastněným, aby se posadili. Thor s Lokim se usadili na jednu stranu stolu, Banner s Tonym na druhou. Fury si sedl do čela a chvíli mlčel. Napětí bylo téměř hmatatelné. Tony si masíroval zápěstí. Dělal to vždy, když byl nervózní. Loki se díval do země a Thor sledoval Furyho.
"Jak jste si mohli všimnout," začal mluvit Fury, "máme novou posilu do týmu. Loki zde bude velkým přínosem. S výcvikem začneme okamžitě. Bannere, potřebuji, abyste se s Lokim věnoval tréninku sebeovládání. To je teď nejdůležitější ze všeho. Kolik potřebujete času?"
"Odhaduji to na čtrnáct dnů, pokud bude spolupracovat," zamýšlel se Bruce.
"Bude spolupracovat," ujistil ho Fury. Pak svojí pozornost přesunul na Tonyho.
"Budete toho tréninku součástí, žádné výmluvy," zastavil ho Nick ve chvíli, kdy se Tony nadechoval, aby něco řekl.
"Tým zasvětím do situace sám. Pánové, myslím, že máte co dělat. Thor doprovodí Lokiho domů, zítra v osm ráno vás tady očekávám," rozdal příkazy a vstal. Tony neváhal ani minutu a vstal také.
"Potřebuji s vámi mluvit, hned!" třásl se vzteky Tony.
"Thore, Loki, Bruci, nechte nás," ukázal ke dveřím Fury a opět se posadil. Tony stál vedle něj a sledoval, jak všichni tři vychází z výslechové místnosti. Když se za nimi zavřely dveře, spustil:
"Jak si to vůbec představujete, přivést ho sem, po tom všem! Bez jediného slova, jediného upozornění ho uděláte členem týmu a s nikým to neprodiskutujete? Zbláznil jste se?" řval Tony vzteky.
"A vy byste souhlasil?" zeptal se ho Fury s úšklebem.
"Rozhodně ne!" bouchnul pěstí do stolu a posadil se. Potřeboval se napít.
"Vidíte, konec diskuse. Loki je zde, nyní je vaším bratrem v boji, tak se laskavě uklidněte. Všechno mám pod kontrolou," ujistil ho.
"Jak můžete sakra vědět, že se v minutě neotočí proti nám? Vám snad opravdu přeskočilo. Vždyť to je Loki!" Nemohl uvěřit tomu, co Nick říkal. Jak vůbec mohl přivést toho netvora k nim, do základny S.H.I.E.L.D.u?
"Tony, uklidněte se. Můžu vás ujistit, že Loki již není, co býval," usmál se Fury.
"Až s ním skončím, zůstane po něm pouze mastný flek," procedil mezi zuby Tony.
"Neopovažujte se mu jakkoliv ublížit. Je pro nás důležitý. Mimo to je úplně neškodný, alespoň co se týče týmu. Máte příležitost, budete mu následující dva týdny denně po boku, zjistíte to sám," ukončil diskusi Fury a vstal.
"A když odejdu? Nebudu spolupracovat s nikým, jako je on. Ani kdyby měl vymyslet lék na rakovinu, nebo zamezit světovému hladomoru. Co uděláte pak?"
"Řekněme, že jako jeden z mála vím, z čeho se skládá prvek ve vašem reaktoru. A taky jako jeden z mála vím, jakým jiným prvkem ho lze eliminovat. Co vy na to Starku?"
"Vyhrožujete mi?" zavrčel Tony. Jestli nenáviděl něco víc, než když mu někdo rozkazoval, tak to bylo vyhrožování.
"Spíš vás přátelsky upozorňuji. Zítra v osm Starku, nezapomeňte na to. A žádné lumpárny," dodal Fury a nechal vzteklého Tonyho samotného. Tony praštil do stolu. Absolutně nerozuměl tomu, co se právě odehrálo. Loki po jeho boku, to snad nemyslel Fury vážně. A že jim nijak neublíží? To sotva, viděl přeci jeho šílený pohled, když se ho pokusil ovládnout svou magii. Neměl nejmenší tušení, jak a proč ho vůbec Fury přivedl. A co myslel tím, že je pro ně důležitý? Rozbolela ho hlava. Byl unaven, poslední boj mu dal opravdu zabrat a tohle šílenství mu nijak nepomáhalo. Náhle pocítil nepřemožitelnou touhu vypadnout. Vstal a rychlými kroky přešel až do společenské místnosti, kde živě diskutoval zbytek týmu. Lokiho, Thora ani Furyho nikde neviděl. Uvědomoval si, že na něj někdo mluví, neměl však nejmenší zájem s kýmkoliv cokoliv řešit. Vzal svou koženou bundu, kterou měl přehozenou přes židli a kráčel dál k výtahu do podzemního parkoviště, kde nechal své auto. Někdo na něj ještě zavolal, s největší pravděpodobností Clint, ale Tony ho ignoroval. Jeho plán byl jasný - dorazit do svého bytu, opít se a probudit se z tohohle opravdu špatného snu.

Zaparkoval auto v garáži a hluboce vydechl. Celou cestu domů byl napjatý a nemohl se dočkat, až vystoupí z auta a svalí se na gauč se svou oblíbenou lahví skotské. Nebo s celou bedýnkou, pokud bude potřeba. Vystoupil a svižným krokem vyběhl schody do obývacího pokoje. Z baru si vzal láhev a sklenici a usadil se na měkký gauč. Nalil si a na jeden doušek vypil obsah sklenice. Tohle by šlo, spokojeně uznal a nalil si další. Nebyl v stavu věnovat se jakékoliv práci, jeho mysl se pořád vracela zpět na základnu, kde spočinul tváří v tvář svému nepříteli. On že má být jeho bratrem v boji? To určitě. Jedině přes jeho mrtvolu. Snažil se přijít na to, kde bral Nick Fury takovou jistotu, že to bude v pořádku. Nick Fury byl ten, co je svedl všechny dohromady a bylo to kvůli Lokimu a jeho touze ovládnout a pokořit si Zemi. Musel si znova nalít, vůbec si neuvědomil, že již dopil další sklenici.
"Jarvisi, najdi mi všechny informace o posledních Furyho aktivitách," přikázal Tony. Skotská ho příjemně hřála na prsou a v ústech cítil její omamnou chuť.
"Pane, jde o tajné dokumenty, nevím, zda…"
"Nezajímá mě to. Zjisti to," zastavil ho Tony. Dlouhou dobu seděl v tichosti, popíjel skotskou a přemýšlel.
"Mám připravené vše, oč jste žádal, pane," vytrhl ho z myšlenek Jarvis.
"Promítnout," přikázal Tony a přešel ke své interaktivní holografické tabuli. Objevila se spousta fotografií a spisů a Tony se v nich chvíli přehraboval. Zastavil se u jedné konkrétní fotky.
"Odkud ten záběr pochází?"
"Nové Mexiko, pane. V místech, kde se prvně objevil Thor. U kráteru, který vytvořil…"
"Vím kde to je," řekl podrážděně Tony a prohlížel si obrázek Nicka Furyho klečícího u obvodu kráteru, který vytvořil dopad Mjölniru.
"Podmanil si ho Loki svojí magií?" přemýšlel nahlas Tony.
"Správnou odpovědí bude pravý opak, pane. Přesouvám na obrazovku videozáznam z daného místa," ozval se monotónní hlas a v Tonyho zorném poli se objevil záznam ze satelitu. Sledoval ho bez jediného pohybu, nemohl uvěřit tomu, co viděl. Vrátil se ke gauči, nalil si plnou sklenici a celou jí vypil.
"Ten bastard," musel se usmát Tony, "jak se mu to jen povedlo?" Musel se na to Furyho zeptat. Na interaktivní obrazovce se pořád přehrával záznam dokola. Nick Fury přistoupil ke klečícímu muži, cosi mu přiložil ke spánku a na moment celý obraz ozářilo modré světlo. Klečící muž upadl tváří do prachu. Nick Fury k němu pokleknul, zvednul mu tvář a kývnul na kohosi mimo záběr. Pět ozbrojených agentů zvedlo bezvládné tělo a odneslo ho kdoví kam. Tím mužem nebyl nikdo jiný, než Loki.
"Jarvisi, vytoč Furyho," přikázal Tony.
"Doufám, že máte nějaký rozumný důvod, proč mi voláte," ozvalo se z telefonu.
"Zajímalo by mě," řekl Tony posměšně, "jestli běžně sbíráte v Novém Mexiku bezvládná těla, nebo to byl jeden z vašich úletů, Nicku?"
"Dejte mi půl hodiny," odpověděl naštvaně jeho šéf a položil telefon.
Budu se muset začít s tím pitím ovládat, pomyslel si Tony, jinak budu za půl hodiny maximálně slintat do polštářů. Zvedl poloprázdnou skleničku ke svým rtům a upil si velký doušek.

Když Nick zaklepal na dveře, Tony se pokusil vstát, ale jeho nohy ho neposlouchaly tak, jak si představoval, a povalil se zpátky na gauč.
"Pojďte dál," zakřičel místo toho a natáhl se pro sklenici vody, která stála na konferenčním stolku. Za tu dobu, co čekal na Furyho stáhl téměř celou lahev skotské. Třeštilo mu v hlavě, nejspíš na moment usnul. Měl bych s tím pitím vážně něco začít dělat, pomyslel si, když si mnul unavená víčka. Nick přešel ke křeslu naproti, sednul si a zkřížil ruce na hrudi.
"Chtěl jste mi něco říct?" zeptal se ho, když už nemohl vydržet to ticho.
"Mohl jste mi říct, že byste potřeboval najít nějakou ženskou a trochu si zašpásovat, nemusel jste jezdit až do Nového Mexika," začal Tony a dopil vodu. Z láhve na zemi si opět nalil.
"Co takhle přejít k věci, Starku? Nemám na vás náladu a už vůbec ne čas," odfrkl Fury. Tony cítil z jeho hlasu hrozbu, nic si z toho však nedělal.
"Říká se, že pouště Nového Mexika mají magickou moc, věděl jste to? Často tam místní vídávají UFO, opravdu by mě zajímalo, co to ve skutečnosti je. Podělte se o své zážitky, možná vyřešíte staletá tajemství," nepřestával Tony.
"Co chcete vědět? Řeknu vám, co budete chtít, jen už prosím, přestaňte blábolit nesmysly," zalomil rukama Nick a pohodlně se opřel do křesla. Stejně věděl, že dřív nebo později bude muset s pravou ven, minimálně před Tonym, který vůči Lokimu cítil neskutečnou zášť.
"Jak se vám sakra povedlo uvěznit Lokiho?" přestal se ve vteřině usmívat, napřímil se a zadíval se Furymu do zdravého oka.
"Na tom není nic složitého. Našel jsem ho tam ležet a tak jsem mu pomohl na nohy. Ale to jistě víte," mluvil potichu Fury.
"Nicku, nehrajme si tady na kočku a myš. Řekněte mi, co jste udělal, že vám ten slizskej had zobe z ruky a já vám slíbím, že ho nezabiju hned zítra," zavrčel Tony. Měl toho dost, byl vzteklý, opilý a chtěl se dostat do postele. Jeho touha po poznání byla ale opět jednou silnější a tak napjatě čekal na odpověď.
"Lokiho mysl je tak trochu upravená. Jednoduše by se dalo říct, že vytěsnil to, co nás všechny trápilo a ponechal tam jen to, co dokážeme využít pro svůj prospěch. Je důležitou součástí našeho mírotvůrného plánu," odpověděl Nick a sledoval Tonyho, který se snažil pochopit každé jeho slovo.
"Nicku, nechcete mi snad říct, že jste oživil projekt Histrion?" vydechl Tony. Před léty se spolupodíleli na projektu s Bannerem a týmem vědců, když se ho Rada rozhodla pro jeho riskantnost zastavit.
Projekt Histrion měl za účel formovat lidskou mysl tak, aby vytěsnila ty myšlenky, pocity a vzpomínky, které se podílely na vzniku vrahů, násilníků a teroristů. Na druhou stranu měl také podporovat profesionální vojáky, zbavovat je strachu, vzpomínek na rodinu a přátele. Voják, který byl zbaven strachu o své blízké, byl ideálním pěšákem první linie. Celý projekt se opíral o nanotechnologický čip, který působil na část mozku - hippkampus nebo amygdalu, záleželo na požadovaném účinku. Působení na hipokampus ovlivňovalo paměť, vytěsňovalo vzpomínky, přičemž působení na amygdalu zbavovalo vojáky strachu a bolesti. K aplikaci čipu přímo do mozku nikdy nedošlo, proběhly jen vnější testy na odsouzených trestancích. Po incidentu, kdy jeden z trestanců napadl a zabil pět ošetřovatelů, byl projekt zastaven. Nikdo z nich se k němu dál nevracel, nemluvil o něm, zůstal jednoduše v zapomnění.
"Naši vědci dále pokračovali ve vývoji čipu, vzdělávali se v nanotechnologii a co je nejdůležitější, testy dopadly pozitivně," odpověděl mu Nick a Tony si opřel ruku o hlavu. Nemohl uvěřit tomu, co od Furyho slyší.
"Co jste musel udělat pro to, aby ho Rada opět oživila?" vztekal se Tony a díval se nevěřícně na muže naproti sobě.
"Po incidentu v New Yorku se Rada rozhodla, že si nemůžeme dovolit ztrácet drahocenný čas. V Louisianě otevřela novou laboratoř s těmi nejschopnějšími nanotechnology a mozkovými chirurgy na světě, kteří navázali tam, kde jste s Bannerem a svým týmem skončili. Chybělo tak málo Starku, pouze malý krůček od toho, aby Histrion fungoval. To, co se vám nepovedlo za půl roku, dokázali vyřešit v průběhu pár měsíců. Výsledek jste viděl dnes na vlastní oči. Neberte si to osobně, ale nanotechnologie nebyla nikdy vaší silnou stránkou," odpověděl mu Fury a prohlížel si jej svým okem. Ten seděl s pootevřenými ústy proti němu a nejspíš poprvé v životě nevěděl, co říct.
"Kolik krve jste musel zaplatit, aby byl projekt úspěšně dokončen?" vysoukal ze sebe Tony a nalil si další skleničku skotské. Kašlu na to, dnes se opravdu musím opít, pomyslel si, když do sebe kopl zlatavý mok a mírně se zachvěl.
"Nedělejte ze sebe světce, pokud byste měl příležitost, okamžitě byste se k projektu vrátil. Znám vás, Anthony Starku, možná snad lépe, než se znáte vy sám. Vaše touha ovládat svět je silnější, než vaše vlastní svědomí, tak to tady ne mě nehrajte," odfrknul Fury.
"Museli jsme to udělat Starku, vidíte přece, že se tenhle svět žene do záhuby," dodal již klidněji.
"Pořád nemůžu uvěřit tomu, že jste mi o tom nic neřekl. Ví to Bruce?"
"Ať vás ani nenapadne mu cokoliv zmínit. Všechno, co jsem vám tady řekl, patří do složky s nejvyšším utajením. Varuji vás, Starku," zvedl výstražně ukazovák, "jedno slovo a budete litovat, že jste někdy chytil do ruky šroubovák."
"A co čekáte, že se stane? Hm? Že všichni zloduši z celého světa, nebo lépe vesmíru, přijdou do jakési laboratoře v Louisianě a nechají si na hlavu přišít mikročip? Zbláznil jste?" vstal Tony a začal chodit po místnosti tam a zpátky. Snažil se utřídit své myšlenky.
"Abych to upřesnil, tak jde o aplikaci přímo do mozku," zvednul své obočí Fury a Tony zastavil svou chůzi.
"Nechcete mi říct, že…"
"Přesně to se vám snažím celou dobu říct. Ano, povedlo se nám jednoduše a účinně aplikovat mikročip přímo do oblastí, kam jsme potřebovali. Žádné nežádoucí účinky, žádné přehnané reakce. Prostě jsme z těch lidí udělali…."
"Ovce," nenechal ho dokončit Tony. Chtěl si nalít dalšího panáka, ale lahev skotské byla prázdná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | E-mail | Web | 3. prosince 2015 v 7:26 | Reagovat

Proč mám takový neblahý pocit, že se na tom projektu něco vážného pokazí? =D Nedokážu si představit, že by měl být Loki i nadále jenom ovcí, to mi k němu zkrátka nesedí =\
Těším se na pokračování =)

2 Fay Fay | Web | 5. prosince 2015 v 17:14 | Reagovat

[1]:

Děkuji za komentář. :) Aktuálně dokončuji druhou kapitolu, ještě tedy musí projít korekturou, ale předpokládám, že v průběhu příštího týdne bude hotova. Rozhodně nebude všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. F

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama