Stones of power - 1. kapitola

23. listopadu 2015 v 22:53 | Womi |  Stones of power
První kapitola slash povídky na pokračování. Asi by bylo vhodné dopředu upozornit, že se zde mohou objevit sprostá slova a občas i obsah minimálně 16+.
Doufám, že se vám bude líbit a budu ráda za komentáře.
Děj se odehrává v době po Lokiho neúspěšném pokusu ovládnout Midgard. Domlácený, unavený a vyděšený se ukáže ve věži Anthonyho Starka.
Přeji pěkné počtení.
-w-
"Pane, něco se blíží na střechu," oznámí Jarvis. "Očekávaný kontakt za 3…2…1…. Právě vám na střechu přistál Loki."
"Jarvisi, to nemyslíš vážně!" rozčílí se Tony a uhodí pěstí do stolu. "Tos' to, sakra, nemohl říct dřív?" nadává a při běhu do horního patra si nasazuje náramky, které dokáží přivolat oblek. Při posledním setkání s bohem lsti byly pravděpodobně to jediné, co mu zachránilo život.
"Pane, dříve nebylo poznat, že se k nám blíží. Nejsem nastavený na obranu proti magii."
"To asi nikdy nebudeš, protože nejspíš nezůstane nikdo, kdo bude fyzicky schopný ti opravit obvody, až nás oba pošle do pekel," odvětí Tony a dobíhá posledních několik metrů, které jej dělí od dveří vedoucích do obývacího pokoje. Před dveřmi se na chvíli zastaví, aby popadl dech. Rozhodně se nechce ukázat jako vystrašený pes, je pevně rozhodnut nedat na sobě nic znát. Jelikož se mu lehce chvějí ruce, prohrábne si vlasy a nakonec je strčí do kapes. Naposledy se zhluboka nadechne a vstoupí do obývacího pokoje, kde uvidí černovlasého muže klidně stát u okna. Muž je velmi vysoký, štíhlý a oblečený do černých kalhot a zelené košile. Tony povytáhne obočí, když si uvědomí, že bůh má na sobě pozemské oblečení.
"Čemu vděčím za tvou návštěvu?" kysele pronese Tony, doufajíc, že udržel pevný hlas a přesune se k baru, kde si nalije do skleničky drink. Potřebuje panáka, než se opět setká s dravčím pohledem muže, který se ještě stále dívá z prosklené stěny na večerní město.
"To není zrovna zdvořilé uvítání," promluví tiše, ale pohled má stále upřený na záplavu světel za oknem. Tonyho z toho tichého hlasu zamrazí a nalije si druhý drink.
"Omlouvám se, překvapils´ mě," pokrčí rameny Tony a krouží svou whisky ve skleničce. "Dáš si drink nebo rovnou přistoupíš k pokračování toho, co jsi minule nedokončil?"
Loki, stále se dívaje z okna, lehce nakrčí čelo. "O čem to mluvíš?"
"No, minule jsi mě nezabil, podařilo se mi přežít, takže předpokládám, že jsi nechtěl nechat svou práci nedokončenou,"odvětí a vypije druhou skleničku. Tělem mu postupuje příjemné teplo a trochu se uvolní. Začíná věřit, že kdyby ho chtěl druhý muž zabít, už by to udělal. Ovšem pokud si s ním nechce před smrtí ještě pohrát. Tony se při té představě otřese a stiskne pevně svojí sklenici.
"Nechci tě zabít," pronese Loki, pomalu se otočí a upře na Starka svůj zelenooký pohled. Pouze oči vystupují ze stínu. Oči, ve kterých je vidět vztek, zloba, nenávist a něco dalšího, co nelze rozeznat. Tony polkne naprázdno a pod tím pohledem se mu rozklepou kolena. Nejradši by přivolal oblek a s nezvaným návštěvníkem to skoncoval jednou provždy. Nebo by se někam uklidil, zůstal tam a doufal, že to je jen zlý sen.
Chvilkové uvolnění alkoholem je pryč, když se zeptá: "Co tedy po mě chceš? Proč jsi zde?"
"Potřebuji tvojí pomoc," přiblíží se o pár kroků blíže k Tonymu. Tím se dostane do světla a je vidět, že je ošklivě potlučený. Na obličeji má několik zranění, některá jsou starší, jiná naopak vypadají jako čerstvá. Obličej jakoby celý hrál všemi barvami, od červené po žlutozelenou. Tony zůstane zírat s pootevřenými ústy a dojdou mu slova. Tak jen pokyne k barové židličce a nalije pití oběma. Loki se s mírným úsměvem opatrně posadí a přijme nabízený nápoj. Drží skleničku mezi štíhlými prsty, které se očividně třesou.
"Co se ti stalo?" zeptá se Tony. "Vypadáš příšerně. Když se s tebou seznamoval Hulk, vypadals´ lépe." "Bylo mi lépe. Ale co se mi stalo, teď není podstatné." Loki vypije nabídnutý drink a velmi pomalu položí sklenici na barový pult. Přitom se mu vyhrne rukáv od košile a na ruce Tony uvidí podlitinu okolo zápěstí.
Než se vůbec stihne nadechnout k otázce, ozve se Jarvis: "Pane, volá vám pan Fury".
"Co chce?" zeptá se Tony spíš jen tak do prostoru, než že by skutečně svou otázku mířil na Jarvise.
"Říká, že je to důležité."
"Dobrá, spoj mě s ním. Loki, omluv mě, v našem rozhovoru budeme pokračovat za chvíli," udělá otrávený obličej a přejde k obrazovce v zadní části obýváku. Na obrazovce na něj upírá svůj jednooký pohled jeho nadřízený?. Velmi nervózní pohled, pomyslí si Tony.
"Dobrý večer, Fury, co se děje tak naléhavého, že to nepočká do rána?" zeptá se znuděně Tony a zívne.
"Anthony, mám pro vás úkol. Podle jistých informací není poslední válka zatím ukončená a bude třeba spolupráce s jinými světy. A i když to nedává smysl, Loki, který to začal, bude velmi důležitý v jejím ukončení. Nelíbí se mi to, stejně jako se to nebude líbit vám, ale potřebuji, abyste ho u sebe ubytoval."
"Cože? Fury, zbláznil jste se? Mám si doma dobrovolně nechat někoho, kdo mě málem zabil? To snad nemůžete myslet vážně!" rozčileně gestikuluje a chodí sem a tam. "Proč zrovna já?"
"Jste jediný, kdo má prostor a odpovídající zabezpečení. Nikdo, kromě vašeho týmu a několika mých agentů, se o tom nesmí dozvědět. Pokud se mu něco stane," Fury se na moment odmlčí, "bude to Ásgardem považováno za vyhlášení války."
"No to snad není pravda," vzdychne si Tony a složí hlavu do dlaní.
"Za chvíli u vás bude Thor, předpokládám, že vám řekne další podrobnosti," pronese Fury a zmizí z obrazovky.
"Co jsem komu udělal?" zaúpí Tony, zvedne hlavu a spočine zrakem na Lokim, který na něj zřejmě celou dobu hledí.
Nadechuje sek otázce, když se ozve Jarvis: "Pane, Thor je na střeše."
"Výborně, samé dobré zprávy," pronese Tony ironicky a jde si pro další drink. Nalije sobě a naplní další dvě skleničky. Tohle bude dlouhá noc. Přemýšlí, kdy se naposledy pořádně vyspal a kdy se naposledy s někým vyspal. Poslední dobou je především ve své dílně a pracuje, ani na žádné party už dlouho nebyl. A vzhledem k dnešní návštěvě se situace jen tak nezmění. Zhluboka se nadechne a pohodlně se opře. Oni chtějí pomoc od něho, tak snad se budou chovat slušně. To už do místnosti vstoupí Thor.
"Zdravím tě, Anthony. Rád tě opět vidím."
"Nazdar, Thore. Nejsem si jistý, zda mohu totéž pronést o tobě," ušklíbne se Tony. "Drink?" posune skleničku k blonďatému bohu a ukáže na volnou židli vedle Lokiho.
"Děkuji," odvětí bůh hromu a usadí se na židli. "Jistě už ti volal pan Fury."
"Ano, volal. A jsem z toho dost zmatený. O co tu sakra jde? Proč tvůj bratr vypadá, jako by ho zmlátila parta skinheadů? Co tu chcete? A co to Fury žvanil o válce?" Thor se začíná nadechovat k odpovědi, ale Loki ho svým pohledem umlčí.
"Anthony, vše se včas dozvíš. Teď na to ale není vhodná doba," tiše povídá Loki a dívá se mu přímo do očí. "Teď tě jen žádám, abych zde mohl pár dní zůstat, abych se dal dohromady. Věř, že z toho jsem stejně nadšený, jako ty," s úšklebkem se velmi pomalu opře do sedačky. Tony si chce nalít další drink, ale zjistí, že je láhev prázdná. Začne tedy prohlížet bar, aby zjistil, zda má ještě něco k pití. Když zjistí, že ne, rozhodne si uvařit čaj.
Mezitím Thor pohlédne na Lokiho a promluví: "Měl bys mu to říct. Má právo to vědět."
"Jistě, že mu to sdělím. Ale až k tomu bude vhodná chvíle. Dej mi pokoj, Thore, běž si za tou svou smrtelnicí a nestarej se."
"Bratře…"
" A už si konečně zapamatuj, že nejsem tvůj bratr!"
Thor posmutní a zvedne se k odchodu."Anthony, děkuji ti, že zde mého bratra necháš."
"Jako bych měl na výběr," zabručí Tony a nalije si horký čaj.
"Vrátím se za pár dní, " rozloučí se Thor a půjde.

Tony si čaj odnese na stolek k sedačce a na chvíli odejde z pokoje. Když se vrátí, nese v ruce malý červený kufřík.
"Pojď sem, ošetřím ti ty rány," pronese k Lokimu a pokyne rukou k volnému místu vedle sebe.
"Proč bys to dělal? Nenávidíš mě, sotva mi chceš pomoci, spíš mě dorazíš," zamračí se Loki a zůstane sedět.
" A co bych z toho měl? Nestojím o to, aby po mě začala pátrat celá tvoje planeta. Tak nedělej blázny a pojď si sem sednout." Loki se nedůvěřivě posadí vedle, neví, co má očekávat. Kufřík už je otevřený a kromě obvazů v něm nebylo nic, co by Loki poznával.
"Co je to?" zeptá se Tonyho, když vidí, že jakousi hnědou tekutinu lije do malé mističky a zalévá ji vodou.
"To je dezinfekce. Některé rány vypadají hluboké, ředím ji tedy, aby tě zbytečně nepálila."
"Proč tolik starostí?" pronese Loki kysele a podezíravě se na něj podívá.
Stark pokrčí rameny. "Vidím, že tě to bolí samo o sobě. Nemám chuť ti způsobit další bolest. Mohl by sis to vyložit jako pokus o útok a mohl bys mě zabít. Nechce se mi ještě umírat."
"Dobrá. Možná ti budu chvíli věřit," bůh se trochu uvolní. Přemýšlí, kdy naposledy se někdo staral o to, zda ho něco bolí. Asi matka, ale připadá mu, že už je to tak dlouhá doba, že si na ni téměř nevzpomíná. Setřese tyto myšlenky a zadívá se zpět na Tonyho.
Ten se ho zeptá: "Chceš si před tím dát sprchu? Mohlo by tě to uvolnit a pak to ošetření půjde lépe."
Loki se opět v duchu podiví nad jeho starostlivostí a pozvedne jedno obočí. Nahlas ale řekne: "To by bylo skvělé," a na tváři se mu objeví výraz absolutního blaha.
"Tak pojď za mnou," vyzve jej Tony a odvede ho do koupelny. Ukáže mu, kde najde vše potřebné a jde na něj počkat do obýváku, kde složí hlavu do dlaní a ze rtů mu unikne tichý povzdech. "Do čeho jsem se to zase namočil?"
Loki mezitím odloží svůj oděv a pustí vodu. I když se snaží to na sobě nedat znát, je velmi vysílený a sotva stojí na nohou. Téměř celé tělo má pokryté podlitinami, tržnými ranami různého stáří a jeho obvykle bledá kůže má nazelenalý nádech. Vejde do sprchy a nechá po sobě stékat vlažnou vodu. Některé z jeho novějších ran začínají opět krvácet a Loki syká námahou a bolestí, aby zůstal stát na nohou. Umyje si vlasy, jedinou část těla, která bolestivě netrpí pod každým dotykem. Zbytek těla si jen opláchne vodou, mýdlo pálí tak příšerně, že se mu zatmívá před očima. Zavře oči a připomene si, že se všem pomstí. Těm, co ho zbili jako prašivého psa, odebrali mu magii, udělali z něj obyčejného… člověka. Odežene své myšlenky, vyjde ze sprchy a při pokusu o osušení kouzlem si připomene, jak je neschopný a do očí mu vstoupí slzy vzteku. Rázně je setře. Zlehka se osuší měkkým ručníkem a oblékne si krátké kalhoty, které mu Tony nechal v koupelně. Když se vrátí do obýváku, nalezne Tonyho, jak stále ještě sedí s hlavou položenou v dlaních. Ten při zvuku kroků zvedne hlavu a zadívá se na polonahého, krvácejícího boha.
"Myslím, že tě rovnou zavedu do pokoje, ošetřím tě tam."
"Proč?"
"Za prvé vidím, že sotva stojíš na nohou a nerad bych tě tam pak musel tahat. Aza druhé, nechci mít gauč od krve."
" To dává smysl. Pojďme tedy."
Tony sbalí kufřík a mističku s naředěnou dezinfekcí a vykročí směrem k jedné z ložnic. Otevře dveře a pokyne Lokimu, aby vstoupil jako první. Ten trochu nedůvěřivě vstoupí do malé, ale útulné ložnice. Je zde velká, měkká postel, vedle ní dva noční stolky. Dále dvě malá křesílka, kulatý stolek, televize a skříň. Velké francouzské okno, vedoucí na balkon, je ozdobeno splývavými, světle zelenými závěsy. Vedle skříně se nachází vstup do menší koupelny, laděné do stejných barev, jako jsou závěsy na okně. Celkově ložnici Loki ohodnotí, jako ucházející, i když s jeho komnatami na Ásgardu se nemůže rovnat. Nic ale neřekne a pouze pohledem hypnotizuje postel. Tony mu pokyne a princ se na postel opatrně položí. I když se snaží udržet kamenný výraz obličeje, unikne mu tichý vzdech a lehké zamračení. Okamžitě střelí pohledem po Starkovi, jestli se odváží nějaké drzé poznámky, ale ten jen pozvedne obočí a neřekne nic. Posadí se na postel a Lokiho si prohlédne a přemýšlí, čím začít.
"Nezírej na mě," unaveně praví Loki.
"Nezírám, jen zjišťuji, jak jsi na tom. Obávám se, že i když jsem dezinfekci naředil, bude to dost pálit. Budu se snažit to neprotahovat, ale některé rány se hojí špatně a je třeba je pořádně vyčistit."
Odmlčí se a Loki přikývne. "Tak začni."
Tony se posadí k němu na postel a začne mu ošetřovat rány na obličeji. Pod pravým okem má řeznou ránu, která je staršího data a zle se hojí. Pořádně ji vyčistí a snaží se počínat si co nejcitlivěji, ani sám neví proč. Nemá ho rád, tak proč mu záleží na tom, zda mu bude působit bolest? Však si to ten parchant zaslouží. Chtěl ovládnout Zemi, přivolal sem mimozemšťany, kteří zdemolovali část města a zabili velmi mnoho lidí. Jeho prohodil oknem, Clinta a Erica ovlivnil magií a málem o ně přišli. Zavrtí hlavou. Ne, opravdu nechápe, proč mu záleží na tom, aby ho to nebolelo. A je rád, že Loki mlčí a má zavřené oči. Vlastně, nebýt toho, že z jeho úst občas slyší zasyknutí a vidí, jak zatíná zuby, myslel by si, že usnul. Lokiho pohled ho znervózňuje, ty oči, tak prudce inteligentní, mu nahánějí hrůzu a nutí ho se zachvět. Postupně se z obličeje propracuje přes hrudník a břicho až k nohám. Ty mají převážně jen modřiny, ale okolo kotníků jsou stejné tmavé pruhy, jako okolo zápěstí. A když se lépe podívá, vidí i slabý náznak pruhu na krku. Zděšeně si uvědomí, že se dívá na pozůstatek okovů. Naskočí mu z toho husí kůže a z kufříku vyndá jakousi mast.
"Myslím, že tuhle stranu máme hotovou. Ještě ti ta místa natřu hojivou mastí," oznamuje Tony Lokimu, aby věděl, co se bude dít dál. Viděl to již u několika lékařů a měl pocit, že to pacientům pomáhá, tak proč to nevyzkoušet. Loki, na čele perličky potu, zvládne pouze přikývnout. Zelené oči se mu lesknou a zuby a pěsti má zaťaté.
"Omlouvám se, že to bolí," pronese tiše Tony, "ale musím ti to vyčistit. Kdyby se ti to zanítilo, bylo by to mnohem horší."
Loki zavře oči a přikývne, že rozumí.
"Teď ti ta místa potřu mastí. Ta už pálit nebude. Aspoň, dokud se nedostaneme na druhou stranu," usměje se na něj. Loki se jen nadechne, ale jinak nereaguje. A Tony začne jeho tělo natírat. Pomalu mu nanáší mast na zranění a přitom si konečně všimne, že má dokonalou postavu a v místech, kde je kůže zdravá, je i překvapivě jemná. Potřese hlavou a pomůže Lokimu se otočit na břicho. Pokud přední část jeho těla vypadala hrozivě, Tony se zděsil při pohledu na záda černovlasého boha. Jsou pokrytá starými a novými ranami, nejspíše po biči. Rány byly hluboké a dlouhé přes celá záda. Některé slabě krvácely.

"Co ti to udělali?" zašeptá Tony a po tváři mu zbloudí osamělá slza. Při čištění těchto ran Loki bolestí milosrdně omdlí. Tony dokončí ošetření a natře záda mastí. Poté ho zlehka přikryje prostěradlem a vypotácí se k baru. Jelikož se za tu dobu, co se staral o Lokiho, zásoba alkoholu sama nedoplnila, rozhodne se, že půjde nějaký koupit dolu do obchodu. Dnes se potřebuje opít. Ani snad nechce vědět, o co se jedná. A nechce vědět, jako mučení musel jeho host zažít. Jistě, udělal spoustu zla, ale tohle si nezasloužil. Po návratu z obchodu se opravdu opije, a jelikož není schopný se dostat do postele, usne v obývacím pokoji na pohovce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vseombc vseombc | Web | 24. listopadu 2015 v 9:24 | Reagovat

Je fajn, že víc lidí na blogu píše =) taky píšu, budu ráda, když se podíváš a přeju hodně zdaru s blogem.

2 Stibia Stibia | Web | 25. listopadu 2015 v 21:17 | Reagovat

Naprosto úžasné!!! Opravdu zbožňuju Marvel a tahle povídka se mi strašně líbí!!! Doufám, že budeš psát dál!!!

3 ironfrost ironfrost | Web | 27. listopadu 2015 v 7:54 | Reagovat

[2]: Děkuju, to mě moc těší. Nové kapitoly určitě budu přidávat, mám toho sepsané celkem dost, ale čekám, až mi je zkontroluje beta reader. Nerada bych, aby někdo nedočetl kvůli zbytečným chybám, které přehlédnu :-)
-w-

4 Ann Ann | E-mail | Web | 2. prosince 2015 v 15:15 | Reagovat

Tahle povídka vypadá opravdu zajímavě, Avengers mám ráda (hlavně tedy kapitána Ameriku a Tonyho, takže jsem ráda, že s jednou z těchto postav jsem se setkala hned v první kapitole). Sice nevím, jak se to bude dál vyvíjet, ale cítím z toho nějaký kontext, nasvědčující tomu, že spolu Tony a Loky budou něco mít (alespoň v to doufám... roztomilá představa =D =3 )
Hodně mě taky zajímá, co se Lokymu vlastně stalo, snad se to brzy dozvím =) A líbí se mi, že je z něj obyčejný člověk, připadá mi takhle bezmocný a vědomí, že teď potřebuje ochranu, je vzrušující =D
Děkuji za díl! =)

5 ironfrost ironfrost | 6. prosince 2015 v 8:42 | Reagovat

[4]: Uznávám, Tony a Loki spolu je velmi roztomilá představa a určitě nebudeš zklamaná. Jen jsem pak zvědavá, co mi povíš na to, jak se vyvine zrovna Steve :-)
Díky za komentář!
-w-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama